Nasze Piwa


American India Pale Ale

AIPA – Piwo o głębokim, słodowym smaku. Wyraźny aromat chmieli amerykańskich w trzech odmianach (Magnum, Citra i Equanot) miesza się w nim z orzeźwiającą nutą owoców cytrusowych i słodami lokalnego pochodzenia. AIPA przypadnie do gustu zarówno wprawionym piwoszom, jak i początkującym koneserom – wszystkim zapewniając unikatowy balans goryczy, słodyczy i egzotyki.

Barwa – bursztynowa

Ekstrakt – 15 Blg

Moc – 5,6% alk

Gorycz- 2/5

Słodycz – 2,5/5

Świdnickie Jasne

Żytnia APA – piwo, w którym nowoczesne podejście do piwowarstwa łączy się z tradycjami świdnickiej szkoły browarniczej – znanej niegdyś w całej Europie. Główną rolę odgrywa w nim obecność słodu żytniego, wspartego bazą słodu jęczmiennego. Całości kompozycji dopełnia subtelna gorycz polskiego chmielu Magnum, wzmocniona aromatem amerykańskiego gatunku Mosaic. Świetnie sprawdzi się jako lekki dodatek do obiadu.

Barwa – złota

Ekstrakt – 10 Blg

Moc – 3,9% alk

Gorycz- 1,5/5

Słodycz – 3/5

Earl Grey Pale Ale

Piwo, w którym standardowa kompozycja składników browarniczych łączy się z aromatem herbaty i bergamotki. Jego recepturę oparto na tradycyjnym, jęczmiennym piwie tzw. górnej fermentacji oraz egzotycznym akcencie herbaty Earl Grey – wspartej dodatkiem skórki z pomarańczy. Unikatowy „twist” smakowy, będący idealną propozycją dla odważnych i niebanalnych smakoszy.

Barwa – złota

Ekstrakt – 12,5 Blg

Moc – 4,9% alk

Gorycz- 2,5/5

Słodycz – 1/5

Żarowskie Klasyczne

Jak sama nazwa wskazuje, piwo to należy do swoistej „klasyki” browarniczego gatunku. Charakteryzuje się czystym, szlachetnym smakiem, w którym słody z rodzimych upraw mieszają się z polskimi odmianami chmielu (Magnum, Lubelski). Propozycja idealna dla piwnych tradycjonalistów – ceniących sobie lokalne wyroby i naturalne, ziołowe aromaty.

Barwa – złota

Ekstrakt – 10 Blg

Moc – 3,5% alk

Gorycz- 2,5/5

Słodycz – 1/5